دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

JetBrains DataGrip 2020.1.2 Win/Mac/Linux محیط برنامه نویسی پایگاه داده چند موتوره

JetBrains DataGrip

JetBrains DataGrip

 نرم افزاری برنامه نویسی که دارای محیط پایگاه داده چند موتوره می باشد و از پایگاه های داده MySQL ، PostgreSQL ، Microsoft SQL server ، Oracle ، Sybase ، DB2 ، SQLite ، HyperSQL ، Apache Derby و H2 پشتیبانی می کند. اگر سیستم مدیریت پایگاه داده DBMS دارای درایور JDBC (اتصال پایگاه داده جاوا) باشد ، با استفاده از نرم افزار JetBrains DataGrip می توان اتصال بین آن ها را بر قرار کرد. برای هر یک از موتورهایی که پشتیبانی می شوند ، این برنامه پایگاه داده خود آزما (database introspection) ابزارهای متعددی را برای ایجاد و اصلاح موارد دیگر ارائه می دهد.

ویژگی های نرم افزار DataGrip

نرم افزارDataGrip  تمام شیء های (objects) موجود در پایگاه داده را بررسی کرده و آن ها به صورت گروه های دسته بندی شده در پوشه ها مختلف به وسیله طرح هایی نشان می دهد. همچنین این نرم افزار رابط کاربری (UI) را برای افزودن یا ویرایش جداول ، ستون ها ، فهرست ها و قیود ارائه می دهد.

  • مکان یابی (Navigation)

مکان یابی سریع قابلیت دسترسی سریع به شیءها (object) از جمله مواردی که به تازگی ایجاد شده اند و همچنین مواردی که از یک پایگاه داده خوانده می شوند را فراهم می کند.

  • ویرایشگر جدول ( Table editor )

یک ویرایشگر قدرتمند جدول است که به شما این امکان را می دهد تا ردیف های داده را اضافه، حذف، ویرایش و ستون بندی کنید. با هدایت داده ها از طریق کلید های خارجی و از جستجوی متن برای یافتن هر چیزی در داده های نمایش داده شده در ویرایشگر جدول می توانید استفاده کنید.

  • تکمیل کد ( Code completion )

 DataGrip با تکمیل کد حساس به متن، آگاه از الگو، به شما برای نوشتن سریعتر کد کمک می کند. تکمیل ساختار جداول، کلید های خارجی و حتی اهداف پایگاه داده ای که در کد شما ویرایش می شوند آگاه است.

  • ایجاد کد (Code generation )

نوشتن کد معمولی به صورت دستی را فراموش کنید، DataGrip این کار را برای شما انجام می دهد. این سیستم کد را برای تغییر اهداف مانند جداول، ستون ها و غیره را بر اساس UI ایجاد می کند. علاوه بر این، به شما کمک می کند تا DDL را برای جداول دریافت کنید و پرسش های DML را از مجموعه نتایج فراهم می کند.

  • تغییر نام  و یافتن کاربردها ( Renaming and finding usages )

 DataGrip به درستی تمام مراجع جداول و ستونها در فایل های SQL شما را حل می کند. اگر نام هر متغیر یا اسم مستعار را تغییر نام شود، در کل کد تغییر نام داده می شود. زمانی که به تغییر نام اهداف پایگاه داده از SQL، آنها نیز در پایگاه داده واقعی تغییر نام خواهند یافت.

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با شماره پشتیانی 9099071461 (سراسر کشور) و یا 9092301461 از تهران تماس بگیرید. در صورت مشکل در برقراری تماس به سایت سیسبان مراجعه کنید